banner

گوی های ماساژ برای تجربه بهتر ما شما از صندلی ماساژ

massage chair roller

وقتی برای اولین بار به یک صندلی ماساژ نگاه می‌کنید، احتمالاً تعجب می‌کنید که چطور کار می‌کند. پاسخ ساده این است که یک صندلی ماساژ دارای غلتک‌هایی در داخل است که به بدن شما فشار وارد می‌کنند.
با این حال، هیچ دو غلتکی یکسان نیستند، زیرا تفاوت در جنس، عملکردها و ساختار می‌تواند تفاوت زیادی در تجربه صندلی ماساژ شما ایجاد کند.
دانستن این تفاوت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا در انتخاب صندلی ماساژ تصمیم بهتری بگیرید، یا اینکه بدانید آیا یک صندلی ماساژ برای شما مناسب است یا خیر.
این مقاله قصد دارد توضیح دهد که چگونه این غلتک‌های صندلی ماساژ شما را ماساژ می‌دهند و چگونه تفاوت‌های این غلتک‌ها، کیفیت و قدرت ماساژ شما را تعیین می‌کنند.
غلتک‌ (گوی)های صندلی ماساژ مسئول سبک‌های مختلف ماساژ، شدت و حرکت ماساژی هستند که تجربه می‌کنید. گوی های که جنس آنها پلاستیک فشرده شده است منجر به ماساژهای سفت‌تر، سطوح کوچکتر نیز منجر به ماساژهای سفت‌تر و بالعکس می‌شوند.از طرفی صندلی هایی که نرم هستند و جنس آنها شبیه به سیلیکون است کاملا انعطاف پذیر هستند و ماساژ ملایم تری را به شما ارائه می دهند.
هرچه عملکرد یک غلتک صندلی ماساژ بیشتر باشد، به روش‌های بیشتری می‌تواند شما را ماساژ دهد.
با این حال، این کمی مختصر است، اجازه دهید بیشتر توضیح دهم که چگونه غلتک‌های صندلی ماساژ در تجربه صندلی ماساژ شما تفاوت ایجاد می‌کنند.
انواع ساختار غلتک‌های صندلی ماساژ:
این بخش نیازی به توضیح زیاد ندارد، بنابراین کوتاه خواهد بود. دو نوع اصلی غلتک صندلی ماساژ وجود دارد: غلتک‌های دوگانه و چهارگانه.
تفاوت اصلی این است که غلتک‌های دوگانه فقط دو عدد غلتک دارند، در حالی که غلتک‌های چهارگانه چهار غلتک دارند. در یک صندلی ماساژ تمام بدن، همیشه یک غلتک چهارگانه فرایند ماساژ را انجام می دهد ، در حالی که در صندلی‌های ماساژ کوچکتر ، یک غلتک دوگانه خواهد بود.
چرا عملکرد غلتک‌های صندلی ماساژ مهم است؟
این بخش شایسته توجه بیشتری است، زیرا به طور مستقیم با نحوه ماساژ دادن یک صندلی ماساژ ارتباط دارد. در مجموعه غلتک چهارگانه، فرصت زیادی برای کارهایی که غلتک‌های چهارگانه می‌توانند انجام دهند وجود دارد. در اینجا یک مثال با حالت ماساژ ورز دادن آورده شده است.

roller


همانطور که تصویرسازی نشان می‌دهد، نقطه‌ای که در آن این غلتک‌های صندلی ماساژ به هم می‌رسند، نحوه‌ی فشردن و هل دادن آن‌ها را نشان می‌دهد که در حالت ماساژ ورز دادن انجام می‌شود.
این تنها یکی از چندین سبک ماساژ است که می‌توانید در یک صندلی ماساژ تجربه کنید. در حالی که صندلی‌های ماساژ برنامه‌های ماساژ زیادی دارند، اینها با سبک‌های ماساژی که می‌توانند انجام دهند متفاوت هستند، که توسط نحوه حرکت غلتک‌های صندلی ماساژ تعریف می‌شود.
برای ذکر چند مورد، صندلی‌های ماساژ تمام بدن با غلتک‌های ماساژ چهارگانه معمولاً سبک‌های ماساژ زیر را دارند:
شیاتسو
سوئدی
غلتکی
ورز دادن
ضربه زدن
مالش دادن

بهتر است بدانیم که تمام 2 بعدی 3 بعدی و یا 4 بعدی بود صندلی ماساژ هم فقط و فقط به همین قسمت یعنی گوی های صندلی ماساز ارتباط دارد و برای همین مکانیکال هندال از بخش بسیار بالایی برخوردار است.
حالا به تفاوت دو بعدی یا سه بعدی بودن می پردازیم، درواقع می توان گفت نوع توان چرخش گوی های ماساژ در بعد های مختلف است.
ماساژ 2 بعدی:
فناوری دو بعدی که در اولین (و اساسی ترین) صندلی های ماساژ یافت می شود به این معنی است که غلتک ها حرکت افقی و عمودی دارند: آنها می توانند روی محور های X , و Y به سمت بالا، پایین، چپ یا راست حرکت کنند.

ماساژ 3 بعدی:

3D Roller


ماساژ سه بعدی به شما امکان می دهد شدت غلتک ها را تنظیم کنید تا بتوانید ماساژ شخصی تری دریافت کنید و فشار ماساژ را کم و زیاد کنید. در ماساژ سه بعدی تجربه بهتری از ماساژ را نسبت به ماساژ دو بعدی داریم زیرا در ماساژ سه بعدی زیرا در قسمت هایی از بدن فرورفتگی داریم مانند گودی کمر فشار آن به صورت اتوماتیک در حین ماساژ زیاد می شود و در نواحی برآمدگی بر عکس تا ماساژ بصور ت یکدست و فشار یکسان برای تمامی بدن انجام شود.ماساژ صندلی های سعه بعدی به دلیل تنظیم فشار شبیه ساز ماساژ دست انسان می باشد.و تکمیل کننده حالت S شکلدر ماساژ سه بعدی ۲ گوی بالایی فشار می آورند تا ماساژ به عمق بافت های بدن برسد.

ماساژ ۴بعدی:
طیف گسترده ای از فناوری ماساژ سه بعدی با که دسترسی عمیق تری را ارائه می دهد ماساژ ۴ بعدی را تشکیل می دهد. ماساژ ۴ بعدی می تواند به ویژه برای افرادی که مشکلات کمر و شانه دارند مفید باشد. در ماساژ ۴ بعدی هر ۴ گوی ماساژ فشار می آورند تا تجربه بهتری از ماساژ داشته باشیم. بنابراین از شنیدن ماساژ ۴ بعدی تعجب نکنید.
این همه چیز نیست،همچنین با بالشتک‌ واقعی صندلی ماساژ ترکیب می‌شود و چگونه فشار غلتک ماساژ را در برابر پشت شما کاهش می‌دهد.وقتی یک صندلی ماساژ را در نظر می‌گیرید و می‌خواهید بفهمید چگونه به شما فشار وارد می‌کند، باید در نظر بگیرید که چه مقدار بالشتک ‌گذاری در برابر غلتک ماساژ وجود دارد تا ظرفیت دقت و شدت آن را تعیین کنید.
با تمام این اطلاعات، اغلب بسیار دشوار است که بگویید چه چیزی باعث می‌شود یک صندلی ماساژ به شما فشار وارد کند، زیرا در یک غلتک صندلی ماساژ عوامل زیادی وجود دارد که می‌توانند بر نحوه احساس ماساژ شما تأثیر بگذارند.
هنگام انتخاب یک صندلی ماساژ، مهم است که انواع مختلف غلتک‌ها را در نظر بگیرید، از جمله ساختار، عملکرد، مواد و طراحی آنها.
نکاتی برای انتخاب غلتک‌های صندلی ماساژ:
نوع ساختار: غلتک‌های دوگانه برای صندلی‌های ماساژ کوچکتر مناسب هستند، در حالی که غلتک‌های چهارگانه برای صندلی‌های ماساژ تمام بدن مناسب‌تر هستند.
نوع عملکرد: غلتک‌های ماساژ با عملکردهای بیشتر می‌توانند طیف گسترده‌تری از سبک‌های ماساژ را ارائه دهند.
جنس گوی های ماساژ دهنده: گوی های ماساژ سیلیکونی ماساژرا با شدت کم انجا می دهند ، در حالی که گوی های پلاستیکی ماساژهایی با شدت بالا را ایجاد می‌کنند.
با در نظر گرفتن این عوامل، می‌توانید یک صندلی ماساژ با غلتک‌هایی پیدا کنید که برای نیازها و ترجیحات شما مناسب باشند.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

داوود محسنی
چند سالی هست که در زمینه فروش و خدمات صندلی ماساژ فعالیت می کنم و در این مسیر با برند های مختلف صندلی ماساژ کارکردم خوشحال می شم که بتونم تجربیات خودم را با شما در میون بذارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید