چه کسانی نباید از صندلی ماساژ استفاده کنند؟

موارد منع مصرف صندلی ماساژ

مخاطرات استفاده از صندلی ماساژ

صندلی های ماساژ دستگاه های مفیدی هستند که می توانند برای کاهش درد، بهبود گردش خون و آرامش اعصاب مفید باشند. با این حال، مانند هر دستگاه دیگری، صندلی های ماساژ نیز دارای برخی خطرات بالقوه هستند.

با توجه به ربات مکانیکی و لرزشی که دارند ممکن در در برخی از زمان ها و همچنین برای برخی افراد که دچار ناتوانی هستند و یا بیماری پیش زمینه دارن مناسب نباشد و در نتیجه برای آنها احساس ناراحتی را بعد از استفاده از دستگاه به وجود آورد. در ادامه موارد احتمالی را با هم بررسی می نماییم.

استفاده از صندلی ماساژور در دوران بارداری :

ممکن است در زمان های خاص باعث زایمان زودرس شود

اگر نگران استفاده از صندلی ماساژور برقی در دوران بارداری خود هستید می‌توانید در هر زمانی از آن صرف نظر کنید. برخی افراد ممکن است در سه ماهه اول و در ۴ هفته آخر بارداری احساس ناراحتی کنند. اگر صندلی دارای ویژگی گرمایشی باشد ممکن است بیش از حد گرم شود که می‌تواند به کودک شما آسیب برساند. بطور کلی پیشنهاد می شود در دوران بارداری از صندلی ماساژور استفاده نکنید و در صورت استفاده حتما از قبل با پزشک خود مشورت کنید.

افرادی که دیسک کمر حاد دارند یا برآمدگی استخوانی

با توجه به اینکه صندلی های ماساژ با استفاده از گوی های ماساژ در قسمت کمر فرآیند ماساژ را انجام می دهند بنابراین ممکن است برای این افراد درد آورد و اذیت کننده باشد. این افراد معمولا می توانند از یک کوسن اضافه استفاده کنند اما قبل از استفاده مشورت با پزشک الزامی است.

بیماران با شرایط حاد قلبی و یا گرفتگی شدید عروق

در برخی از قسمت های صندلی ماساژ که در آنها از کیسه هوا یا ایربگ استفاده شده ماساژ با فشار بر روی  دست ها،پاها، نشیمت گاه و سرشانه انجام می شود که طی آن منقبض می شوند. در نتیجه ممکن است این افراد با فشار زیاد دچار تنگی نفس شدید و فشار بالا شوند و احساس نا خوشایندی برای آنها به وجود بیاید. به این افراد هم معمولا استفاده از صندلی ماساژ پیشنهاد نمی شود.

افراد دارای پلاتین در بدن دارای به پوکی استخوان.

این افراد به دلیل حساسیتی که در قسمت اسکلت بدنی خود دارند ممکن است با کمی فشار احساس درد کنند مثلا افرادی که در قسمت پا پلاتین دارند،هنگامی که ایربگ های قسمت ها باد می شوند و پا را منقبض می کنند فشار زیاد باعث درد در این ناحیه می شوند. این افراد معوملا می تواند از حالت های دستی صندلی ماساژ استفاده کنند و قسمتی را در آن احساس درد دارند را غیر فعال نماید. کسانی هم که دارای پوکی استخوان کم هستند با صلاحدید پزشک امکان استفده را خواهند داشت اما پوکی اشتوان شدید استفاده از صندلی ماساژ برای آنها ممنوع است.

افراد مسن و سالخورده که دارای ضعف و ناتوانی بدنی هستند

اگر این افراد بعد از استفاده احساس درد دارند میتوانند از یک کوسن یا پتو برای کاهش فشار استفاده نمایید. معمولا استفاده از صندلی ماساژ برای این افراد هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت.

در ادامه هم برخی دیگر موارد را مشاهده می کنید:

افراد مبتلا به بیماری های جدی پوستی

افراد مبتلا به آسیب های نخاعی

  • افراد زیر 12 سال و افرادی که توانایی کنترل رفتار خود را ندارند مانند افراد مبتلا به بیماری های روانی

صندلی های ماساژ برای استفاده این افراد سال مناسب نیستند. این امر به این دلیل است که کودکان ممکن است نتوانند تنظیمات صندلی را به درستی تنظیم کنند و ممکن است در معرض خطر آسیب قرار گیرند.

  • دوران قاعدگی

ماساژ در دوران قاعدگی ممکن است باعث افزایش خونریزی شود. اگر در دوران قاعدگی هستید، قبل از استفاده از صندلی ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

  • واریس شدید

ماساژ در صورت ابتلا به واریس شدید ممکن است باعث پارگی رگ ها شود. اگر واریس شدید دارید، از استفاده از صندلی ماساژ خودداری کنید.

  • زخم باز

ماساژ زخم باز ممکن است باعث خونریزی و عفونت شود. اگر زخم باز دارید، از استفاده از صندلی ماساژ خودداری کنید.

  • فشار خون بالا

ماساژ می تواند باعث افزایش فشار خون شود. اگر فشار خون بالا دارید، قبل از استفاده از صندلی ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

  • بیماری های خونی

ماساژ ممکن است باعث خونریزی در افراد مبتلا به بیماری های خونی شود. اگر بیماری خونی دارید، قبل از استفاده از صندلی ماساژ با پزشک خود مشورت کنید.

  • عفونت پوستی، کبودی، تورم

ماساژ در صورت وجود عفونت پوستی، کبودی یا تورم ممکن است باعث درد، خونریزی و گسترش عفونت شود. اگر هر یک از این شرایط را دارید، از استفاده از صندلی ماساژ خودداری کنید.

  • تب و لرز

ماساژ ممکن است باعث افزایش دمای بدن شود. اگر تب و لرز دارید، از استفاده از صندلی ماساژ خودداری کنید.

جمع بندی

علاوه بر خطرات ذکر شده در بالا، ممکن است خطرات دیگری نیز در هنگام استفاده از صندلی ماساژ وجود داشته باشد. به عنوان مثال، صندلی های ماساژ می توانند باعث آسیب به دستگاه های پزشکی مانند ضربان ساز قلب شوند.برای همین مهمترین نکته این است که در هر شرایطی قبل از اینکه از صندلی ماساژور استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت نمایید. کمتر فروشنده صندلی ماساژ به شما نکات بالا را در هنگام خرید یا آوری خواهد کرد پس حتما قبل از خرید صندلی ماساژ به بدن و بیماری های خود توجه کنید و تحقیق کنید که آیا واقعا برای شما مفید است و یا حتی ممکن است استفاده از آن برای شما در آینده مشکل ساز باشد.ما یک راهنمای جامع خرید صندلی ماساژ آماده کردهیم که می توانید آنرا مشاهده کنید.

حتی در برخی موارد ممکن است شما در هنکام خرید متوجه باشید و بعد از خرید دستگاه متوجه شوید که برای شما مناسب نیست و قصد فروش صندلی خود را داشته باشید برای فروش صندلی خود می توانید به صفحه خریدار صندلی ماساژ مراجعه نماییدو اطلاعات خود را تکمیل کنید.

 ما در MCS می کوشیم تا همیشه بهترین مقالات را در رابطه با مشاوره خرید و روش های نگهدرای صندلی ماساژ آماده کنیم. نظرات خود را در زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

داوود محسنی
چند سالی هست که در زمینه فروش و خدمات صندلی ماساژ فعالیت می کنم و در این مسیر با برند های مختلف صندلی ماساژ کارکردم خوشحال می شم که بتونم تجربیات خودم را با شما در میون بذارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید