تعمیر صندلی ماساژ

تعمیر صندلی ماساژور

تعمیر صندلی ماساژ تخصص ماست ! 

   تعمیر انواع صندلی ماساژ با یک تماس 09128020577 تعمیر صندلی ماساژ باتکنسین های مجرب در سراسر تهران کامل ترین مشاوره را از ما بخواهید.

شرکت  ما با بیش از ۱۰ سال سابقه وتجربه و همکاری با چندین شرکت برای انجام کلیه خدمات و تعمیر صندلی ماساژ در کنار شماست. 

ممکن است در طی چند سالی که از صندلی ماساژ خود استفاده می کند بعد از مدتی دیگر به درستی عمل نکند و شاید هم صندلی خود را برای مدتی

 طولانی در انبار ویک گوشه کنار نگهداری کرده اید اما حالا که به سراغ آ» آمده اید یا روشن نمی شود و یا بدرستی عمل نمی کند.

 

 چرا تعمیر مبل  ماساژ مهم است؟  

 اگر تعمیر صندلی ماساژور بخوبی انجام نگیرد ممکن است صندلی ماساژ شما بخوبی عمل نکند ویا بعد از مدتی به

 همان حالت اولیه قبل از تعمیر برگردد. در صورتی که اگر تعمیر صندلی ماساژ به درستی انجام شود صندلی ماساژ شما مانند روز اول نو وآماده برای

 ماساژ خواهد شد.!

درادامه با اجزای صندلی ماساژ آشنا می شویم و اینکه هر بخش از صندلی چه وظیفه ای را بر عهده دارد ؛و هم چنین  ایرادات هر بخش به چه نحوی 

 خودش را نمایان می کند و چرا باید برای رفع آن  صندلی ماساژ را تعمیر کرد.

همانطور که می دانید صندلی های ماساژ از قطعات الترونیکی ومکانیکی زیادی تشکیل شده که صندلی ماساژ را  به یک ربات پیشرفته تبدیل می کنند.

آشنایی با اجزای اصلی صندلی ماساژور

۱-برد الکترونیکی صندلی ماساژ و بخش های  آن

تعمیر برد صندلی ماساژ

مهم ترین و حیاتی ترین بخش از صندلی ماساژ سیستم الکترونیک آن است و در تعمیرصندلی ماساژ توجه ویژه ای به آن می شود. این بخش از یک اجزای اصلی به نام برد مرکزی یا همان

   تشکیل شده است. اهمیت برد مرکزی به این دلیل است که رهبری و مدیریت اصلی تمامی قطات و بخش ها را عهده دارد که این کار توسط میکروکنترلر انجام می شود.Main bord

میکروکنترلر لیستی از عملکردهای مجموعه را انجام می دهد. این تراشه واحد پردازش مرکزی است و شبیه پردازنده تبلت یا گوشی هوشمند است. شامل برنامه ها و عملکردهایی است که می توان با استفاده از کنترل از راه دور انتخاب کرد. همچنین ورودی ها را از ریموت کنترل و سنسورهای مختلف در صندلی دریافت می کند و موتورها را بر اساس آن ورودی ها تنظیم می کند.

کنترل صندلی ماساژ

کنترل صندلی ماساژ

ریموت کنترل یک صندلی ماساز می تواند به اندازه تبلت (قابل مشاهده در تصویر بالا) یا یک کنترل کوچک باشد که در قسمت جلوی صندلی قرار می گیرد. . برد مرکزی  با سیم انتقال دیتا و برق ۵ ولت به این دستگاه متصل می شود.

–  بردهای فرعی:برد مرکزی  همچنین با کابل های دیتا  با برد های کوچکتر صندلی ارتباط برقرار می کند . این برد ها اغلب در قسمت های دیگر مانند قسمت پا و مکانیزم غلتک پشت یافت می شود. همچنین از آنها  می‌توان  برای کنترل شیرهای برقی برای سیستم هوا و سیستم صوتی صندلی ماساژ استفاده کرد.

ترانسفورماتورها 

 

ترانس صندلی ماساژ

ترانسفورماتورها یک ولتاژ را به دیگری تبدیل می کنند. می تواند بیش از چهار مورد از آن (در اندازه های مختلف) در یک صندلی برای اجزای مختلف وجود داشته باشد.

صندلی های ماساژ بیشتر شامل یک ترانسفورماتور حلقوی(تصویر بالا) هستند که شبیه سیم پیچ بزرگی است و در نزدیکی برد پاور یا برد مرکزی پیچ شده است..

معمولا در صندلی های ماساژ برای تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم استفاده می شوند.

سیستم های   ورودی وخروجی

سیستم‌های ورودی : ورودی‌های برد حسگرهای مختلفی هستند که در سرتاسر صندلی قرار گرفته‌اند و بازخوردی  از بخش های زیر مجموعه را به برد مرکزی منتقل می کنند.

سیستم‌های خروجی: خروجی‌های برد مرکزی  عبارتند از: دیتا به برد های کوچکتر و زیر مجموعه ، تامین برق جک های تنظیم کننده ، برق مکانیزم غلتک پشت کمر، برق بخش ماساژور  پا، برق و دیتا به سیستم صوتی.

در سیستم صوتی صندلی ماساژ یرخی دارای بلنگو در صندلی و برخی دارای هدفون هستند..

برد بلوتوث و یا  MP3برد  – این برد اغلب جدا از برد مرکزی است  است.

همانطور که در بالا گفته شده این بخش دارای اهمیت بالایی است و  برای همین بروز کوچکترین مشکل در این بخش باعت عملکرد نادرست و یا حتی عدم عملکرد صندلی ماساژ اشاره کرد. روشن نشده صندلی از مهم ترین این ایرادات می تواند باشد. از جمله  اقداماتی که در هنگام تعمیر صندلی ماساژ برای این قسمت صورت می گیرد به تعویض قطعات برد و تعمیر برد مرکزی می توان اشاره کرد.

 ۲- مکانیزم غلتکی پشت و کمر(‌مکانیکال هند) 

 

تعمیر غاطک پشت صندلی ماساژ

مکانیزم ماساژ غلتکی یکی از مهم ترین اجزای صندلی ماساژور است. عملکرد آن شبیه سازدست  ماساژور انسان است.

موتور ها

 چندین موتور در مکانیزم غلتکی   نصب شده اند. هر کدام عملکرد متفاوتی را انجام می دهند که موقعیت غلطک های پشتی را برای کاربر تغییر می دهد. این موتورها به بازوهای غلتک های پشتی متصل می شوند به استثنای موتور بالا/ پایین که حرکت کل مجموعه را کنترل می کند

 غلتک های پشتی یا همان گوی های ماساژ بر روی بازوهای فلزی نصب می شوند که به مرکز مکانیسم نیز متصل هستند. این بازوها به وسیله موتورهای مختلف به صورت ۲ بعدی و ۳ بعدی  قابل حرکت هستند

دسته کابل مکانیزم غلتک پشتی از سیم های ارتباطی و برق تشکیل شده است. برای حرکت با مکانیزم غلتکی پشتی طراحی شده و به گونه ای آویزان است که در قسمت های متحرک صندلی گیر نکند. برای انجام این کار اغلب به فنرها و میله های  فلزی بلند متصل می شود.

گیربکس

چرخ دنده های مجموعه روی محور موتور بالا / پایین نصب می شوند و با دندانه های روی مسیر جفت می شوند تا مکانیکال هند  در جای خود ثابت بماند. معمولاً مجموعه ای از چرخ دنده ها نیز وجود دارد که برای کج  کردن غلتک های ماساژ به سمت کاربر برای کنترل شدت ماساژ استفاده می شود.

تسمه های کوچکی در داخل مجموعه وجود دارد که موتورها را به قرقره های داخل مکانیزم غلتکی متصل می کند.

ایجاد سروصدا های اضافی در هنگام  کارکرد؛شکسته شدن قطعات تفلونی؛ کار نکردن تعدادردی از موتورها؛ پاره شدن تسمه های انتقال و توقف غلتک های ماساژ در یک نقطه بخشی از ایردات مهمی هستند که ممکن است در این قسمت به وجود بیاید و برای رفع آن باید نسبت به تعمیر صندلی ماساژور اقدام کنید.

۳-سیستم ماساژ بادی و کیسه هوا

کمپرسور هوا
کمپرسور هوا صندلی ماساژ

تصویربالا  دوعدد کمپرسور هوا  صندلی ماساژ روی یک میز کار را نشان می دهد.

این کمپرسورها و شلنگ ها به بانکی از ۴ دریچه هوا متصل می شوند که به آنها شیر برقی می گویند. این سوپاپ ها توسط برد مرکزی کنترل می شوند و برای باد کردن وتخلیه باد  کیسه های هوا در صندلی ماساژور استفاده می شوند. شیرهای برقی  آهنربای الکتریکی است  که باز یا بسته می شوند تا جریان هوا را فراهم کنند.

کیسه هوا صندلی ماساژ
تعویض کیسه هوا صندلی ماساژ

 در تعویض بالا دو عدد کیسه هوا مشاهده می کنید که یکی از  آنها نو بوده(سفید )‌و دیگری دچار نشتی باد می باشد(کمی زرد) و باید تعویض گردد.

ایربگ و یا همان کیسه هوا را در نواحی زیادی از صندلی مانند ساق و کف پا؛دسته و سرشانه؛نشمن گاه و در برخی از صندلی ها در قسمت کمر نیز

 احساس می کنیم. کیسه های هوا باد جمع کردن هوا درون خود باعث فشردن عضلات بدن و در نهایت رفع خستگی بدن در هنگام ماساژ می شوند.


شلنگ هوا لوله سیاه رنگی است که به کیسه های هوای مختلف متصل می شود. هنگام بستن زیپ‌ها یا انجام تعمیرات دیگر، مهم است که به شلنگ‌ها

 توجه کرد تا کج نشوند.

 معمولا چه مشکلاتی برای سیستم ماساژ بادی پیش می آيد؟

هنگامی بیشتر افراد برای تعمیر صندلی ماساز با ما تماس می گیرند بیشتر مشکل آنها از خرابی کیسه های ها می باشد. زیرا ایربگ های صندلی ماساژ

 دارای عمر مفید هستند و بعد از ای نمدت به مرور زمان پوسیده شده واز نواخی مختلف دچار نشتی وتخلیه هوا می شوند. اما ممکن است تصور کنید که

 ایراد از اتصالات و شلنگ هوا است که از هم جداشده اند. ولی طبق تجربه در ۹۰ درصد مواقع این ایراد از کیسه هوا بود و تعمیر صندلی ماساژ با تعویض

 کیسه هوا همراه است.

۴- بخش ماساژور پا

ماساژور پا صندلی ماساژ

این قسمت یکی از دیگر از زیر مجموعه های اصلی صندلی ماساژاست. قسمت ماساژ پا صندلی مجموعه ای از شیر برقی ها و مکانیسم های ماساژ خود را کنترل می کند. از طریق کابل دیتا با برد مرکزی  ارتباط برقرار می کند.

مکانیسم ماساژهر مدل صندلی در قسمت پا متفاوت است، اما اکثر آنها مکانیسم ماساژ بادی همراه با کسیه های هوا و رولینگ  در کف پا  دارند.برخی هم هستند که فقط با کیسه های هوا  ماساژ رابرای شما اجرا می کنند و برخی دیگر هم  مکانیزم ماساژ دیگری غیر از کیسه هوا دارند..

تنظیم قد: بسته به مدل صندلی، قسمت پا دارای یک عملکرد فشار دستی و یا یک موتور با چرخ دنده یا یک جک تنظیم کننده  است که طول قسمت پا را کنترل می کند تا  بر اساس طول پای کاربر تنظیم شود.

کار نکردن رولنگ کف پا؛عمل نکردن کیسه های هوا؛ تنظیم نشدن قد از جمله اشکالاتی هست که ممکن است در این بخش به وجود بیاید. تعمیر صندلی ماساژ در این بخش با تعویض ایربگ صندلی ماساژ؛  تعمیر رولینگ کف پا و بررسی موارد دیگر بسته به  مدل صندلی  شما همراه  خواهد بود. 

۵-جک های تنظیم کننده ارتفاع

تعمیر جک صندلی ماساژ

جک های تنظیم کننده ارتفاع  در صندلی، زاویه پشتی، نشیمنگاه و پاهای صندلی را  تنظیم می کنند..

هر جک تنظیم کننده  دارای یک جفت سنسور حد است داخلی و خارجی

موتور به یک سیستم چرخ دنده  متصل است که چرخش را 90 درجه منتقل می کند و یک پیچ حلزونی  بلند را برای افزایش یا کاهش طول مجموعه می چرخاند. پیچ حلزونی  داخل محفظه فلزی است.

برق این مجموعه  توسط سیم از برد مرکزی تامیین می شود .

ممکن است این جک ها در اثر کارکرد زیاد مستهلک شده و کارنکنند و  یا دارای شکستگی در قطعات شوند. در هر صورت در فرآیند تعمیر صندلی ماساژ جک باید توسط تعمیر کار صندلی ماساز تعویض شود.

۶-سنسور ها

سنسور صندلی ماساژ

سنسورهای مختلفی وجود دارند که اطلاعات موقعیت را با برد مرکزی به اشتراک می گذارند.. این اطلاعات می تواند: حد بالای مسیر، حد مسیر پایین، موقعیت موتور یا موقعیت مکانیزم باشد. سنسورها می توانند میکروسوئیچ ( قابل مشاهد در تصویر)، سوئیچ مغناطیسی یا سنسور نوری باشند که به عنوان سوئیچ نیز عمل می کنند. وقتی ای نسنسور ها دچار مشکا شوند ممکن است ایراد خود را در قالب ارور بر روی ریموت کنترل نشان دهند ویا باعث توقف یک بخش و کارکرد نادرست آن شوند. وقتی برای تعمیر صندلی ماساژ چنین ایراداتی را شرح می دهد ممکن است از سنسورها باشد و باید توسط تکنسین ها چشمی(حس گر ها) های آنها تمیز شده ویا تعویض شوند

۷-سیستم گرمایش

المنت های مقاومتی با ولتاژ پایین  سیتم گرمایش صندلی ماساژ را تشکیل می دهند. که با قطع یا کوتاه شدن مدار از کارمی افتند. برخی از صندلی های ماساژ  علاوه بر قسمت کمر  دارای گرمکن های  تعبیه شده در  نشیمن گاه؛روی گوی های ماساژ؛ساق پا و دست ها هستند.اقداماتی که در هنگام تعمیر صندلی ماساژ برای گرمکن ها صورت می گیرد اتصال مجدد سیم های قطع شده آن ها و یا تعویض کامل گرمکن می باشد .راستی اگر صندلی ماساژ شما گرمکن ندارد می توانید همین حالا با ما تماس بگبرید وبرای صندلی خود گرمکن نصب کنید.

۸-سیم کشی صندلی ماساژ

در داخل صندلی ها، بیش از ۲۰ متر  کابل و سیم وجود دارد. این سیم‌ها در صندلی از  مکان‌های خاصی عبور می‌کنند تا از آسیب قطعات متحرک جلوگیری شود. بیشتر کابل ها در نقاط مختلف با استفاده ازبست  زیپی  ایمن می شوند. برخی از سیم های مکارنیزم غلتکی پشت نیز در پوشش های  پپلاستیکی محکمی قرار دارند. مهم است که سیم‌ها طول مناسب  داشته باشند و به درستی مرتب شوند تا  هنگامی که قسمت‌های متحرک صندلی شروع بکار می کنند سیم ها  بدون کشیده شدن و جدا شدن از  اتصالاتشان  امتداد پیدا کنند. در برخی موارد مکن است به دلیل سهل انگاری ویا شل شدن اتصالات این کابل ها از حالت درست خود خارج شوند و مورد آسیب قرار بگیرند که باعث اتصالی کردن وسوختن سیم کشی شود. یک تعمیرکار مجرب محل اتصال را پیدا کرده و تعمیر صندلی ماساژ را بدرستی انجام می دهد

۹-روکش چرم صندلی ماساژور

 

تعمیر صندلی ماساژور اوگا وا

تا اینجا هر بخش از صندلی ماساژ که در مورد آن توضیح داده شد جز بخش های فنی و مکانیزم اصلی صندلی ماساژ بودند. اما حالا نوبت به ظاهر صندلی ماساژ رسیده. اگر قصد تعویض

 روکش چرم صندلی ماساژ خود را دارید حتما تعویض روکش صندلی ماساژ را بخوانید.در همهی صندلی های ماساژ تقریبا ۹۰ درصد ظاهر آنرا روکش چرم پوشش داده است .نگرانی ها و

 مشکلاتی برای این قسمت به وجود می اید از بین رفتن روکش چرمی صندلی ماساژ می باشد و باید تعویض چرم صندلی ماساژ انجام شود.این هم یک خدمات دیگری از صندلی ماساژ است و توسط مراکز تعمیر صندلی ماساژ انجام می شود.

حالا که با بخش های مهم صندلی های ماساژ و مشکلات و ایراداتی که میتواند برای آنها به وجود بیاید آشنا شدیم  باید به

 بررسی فرآیند تعمیر صندلی ماساژ توسط شرکت ما بپردازیم و سوالاتی که در هنگام تعمیر صندلی ماساژ برای شما ایجاد         

می شود را پاسخ بدهیم.

هزینه تعمیر صندلی ماساژ چقدر است؟

همانطور که در بالا متوجه شدید مشکلات صندلی ماساژ شما ممکن است از قسمت های مختلفی از صندلی باشد از طرفی  مدل  صندلی و میزان پیچیدگی آن در هزینه تعمیر صندلی ماساژ نقش دارند. اما  شما برای دریافت هزینه تقریبی تعمیر صندلی ماساژ خود می توانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق چت واتساپ مشاوره رایگان دریافت نمایید. کارشناسان ما بعد از تشریح شما از صندلی ماساژ هزینه حدودی تعمیر را به شما اعلام خواهند کرد و در صورتی که مایل به تعمیر باشید اگر هزینه تمام شده کمتر باشدتعمیر صندلی ماساژ برای شما انجام خواهد شد درصورتی که با بررسی بیشتر ومجدد صندلی با ایرادات جدید تر و سخت تری مواجه شویم  که موجب افزایش هزینه باشد حتما قبل از هر اقدامی روند کار را با شما در میان می گذاریم.

آیا فقط تعمیرات صندلی ماساژ برند های خاص را انجام می دهید؟

ما فقط بصورت تخصصی در زمینه تعمیر صندلی ماساژ فعالیت داریم . خدمات صندلی ماساژ ما برای همه ی برند های صندلی ماساژبوده  نه فقط تعداد خاصی .البته در بعضی موارد که  دستگاه متفرقه باشد و قطعات یدکی صندلی ماساژ در دسترس نباشد امکان تعمیر صندلی وجود ندارد.

  خدمات برخی  برند های صندلی ماساژ:

تعمیر صندلی ماساژ آیرست iRest

 

 

تعمیر صندلی ماساژ بست رست 
تعمیر صندلی ماساژ ولف 
تعمیر صندلی ماساژ اسپرتک 
تعمیر صندلی ماساژ پاناسیما

 

تعمیر صندلی ماساژ اوگاوا OGAWA

تعمیر صندلی ماساژ آکیومد

 

تعمیر صندلی ماساژ اوسیم  Osim
تعمیر صندلی ماساژ ریلکس

تعمیر صندلی ماساژ Bodycare
تعمیر صندلی ماساژ بن کر 

تعمیر صندلی ماساژ RTS

 

 

آیا نمونه کار های انجام شده دارید و از چه طریقی قابل مشاهده است؟

در زیر یک ویدیو از تعمیر صندلی ماساژ بن کر K20 را به همراه تعدادی عکس می توانید ببینید اما برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر می توانید به صفحه اینستاگرام ما سری بزنید

ضمانتی برای صندلی بعد از تعمیر  صندلی ماساژ وجود دارد؟

به ما اعتماد کنید درصورتی که صندلی شما بعد از تعمیر دچار اشکال شود و  این مشکل از قسمتی بوده که توسط  تیم ما تعمیر شده باشد  مجدد برای عیب یابی و رفع آن اقدام می نماییم.

آیا صندلی ماساژ من ارزش تعمیر دارد و بعد از تعمیر تا چه مدت زمان کار میکند؟

این یک سوال بسیار خوب ومنطقی است زیرا صندلی ها ماساژ نیز مانند دستگاه های دیگر دارای قطعات مصرفی هستند که باعث می شود صندلی ماساژ

 بعد از مدتی عمر مفید خود را از دست بدهد و حتی بعد از تعمیر هم به کیفیت اولیه خود نرسد و به خوبی کار نکنند . در این موارد  نیز ما در کنار شما

 هستیم و قصد نداریم که  فقط صندلی شما را تعمیر کنیم بلکه با بررسی همه موارد و مشاوره به شما کمک می کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. حتی برای

 مشاوره و خریداری صندلی ماساژ  جدید هم می توانید روی ما حساب کنید.

در چه مناطقی سرویس دهی وخدمات ارایه می دهید؟

جک های تنظیم کننده ارتفاع  در صندلی، زاویه پشتی، نشیمنگاه و پاهای صندلی را  تنظیم می کنند..

هر جک تنظیم کننده  دارای یک جفت سنسور حد است داخلی و خارجی

موتور به یک سیستم چرخ دنده  متصل است که چرخش را 90 درجه منتقل می کند و یک پیچ حلزونی  بلند را برای افزایش یا کاهش طول مجموعه می چرخاند. پیچ حلزونی  داخل محفظه فلزی است.

برق این مجموعه  توسط سیم از برد مرکزی تامیین می شود .

ممکن است این جک ها در اثر کارکرد زیاد مستهلک شده و کارنکنند و  یا دارای شکستگی در قطعات شوند. در هر صورت در فرآیند تعمیر صندلی ماساژ جک باید توسط تعمیر کار صندلی ماساز تعویض شود.

آیا برای تعمیر صندلی ماساژ باید مراجعه حضوری داشت داشت؟

خیر برای تعمیر صندلی ماساژ نیاز به مراجعه شما عزیزان نیست . فقط با یک تماس تکنسین ها و مهندسین ما در محل شما حاضر می شوند و نسبت به بررسی و تعمیر صندلی ماساژ شما اقدام می کند.

آیا تعمیر صندلی ماساژ در محل انجام می شود؟

اگر مشکل  صندلی شما  حاد نباشد سعی می شود حدامکان در محل شما تعمیر شود تا نیازی به انتقال  دستگاه نباشد.در صورتی که مشکلات و معایب صندلی پیچیده و زیاد باشند باید  برای تعمیر صندلی ماساژ دستگاه به دفتر خدمات منتقل شود.

درچه روز هایی فعالیت دارید ؟

در هفت روزه هفته می توانید با ما در ارتباط باشید.

درصورت هرگونه سوال؛مشاوره و یا ثبت درخواست تعمیر می توانید با ما تماس  بگیرید 09128020577 و  یا از طریق چت واتساپ با ما در ارتباط باشید. 

بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته  در خدمت شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.